Skontaktuj się

Centrum Medyczne MML na konferencji jubileuszowej z okazji 60-lecia Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej WUM

Dr n. med. Michał Michalik z Centrum Medycznego MML wraz ze swoim zespołem byli gośćmi jubileuszowej konferencji z okazji 60-lecia Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej WUM.

Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Pani Profesor Lidii Zawadzkiej-Głos, Kierownika Kliniki Laryngologicznej Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego na to wydarzenie. Było nam niezmiernie miło być jego częścią, tym bardziej, że dotyczyło tematu bardzo dla nas ważnego – otolaryngologii dziecięcej – powiedział dr n. med. Michał Michalik.

W trakcie dwóch dni specjaliści zebrani na konferencji omawiali skomplikowane przypadki medyczne, a także dzielili się swoją wiedzą na temat najnowszych metod diagnostycznych oraz sposobów leczenia małych pacjentów z problemami laryngologicznymi.

Konferencja była podzielona na 2 części. Pierwszego dnia odbyły się warsztaty, na których swoje doświadczenia przedstawili dr n. med. Michał Michalik i dr n. med. Alfred Samet – mówili o mikroflorze nosogardła i gardła oraz dr n. med. Jan Bardadin, który przedstawił temat fal radiowych i ultradźwięków w operacjach migdałków. Drugi dzień był poświęcony sesjom, na których swoje przypadki omawiali dr n. med. Michał Michalik i dr Agnieszka Dmowska-Koroblewska, dr n.med.Agata Gerwel.

W konferencji uczestniczyli otolaryngolodzy dziecięcy z całej Polski.

konferencje

Zobacz także: