Diet coaching, recepta na skutecznie odchudzanie

wpis w: Strefa pacjenta | 0

 

Powszechnie wiadomo, że aby skutecznie schudnąć trzeba dostarczać organizmowi wartościowych produktów. Powinniśmy unikać przede wszystkim nadmiernego spożywania słodyczy czy wysokotłuszczowych produktów, pić dużo wody i nie zapominać o aktywności fizycznej.  Co więc gubi większość osób, którym nie udało się uzyskać zamierzonego efektu, mimo posiadanej wiedzy?

 

Dieta cud

Wieczne bycie na diecie nie przynosi pożądanych efektów? Problemem jest prawdopodobnie zły dobór diety. „Nie ma czegoś takiego jak dieta cud. Najważniejsze są mądre podejście, konsekwencja i odpowiedni wybór produktów żywieniowych” – mówi Agnieszka Czuchryta, dietetyk z Centrum Medycznego MML. Co więc może nam pomóc aby w końcu przestać się odchudzać i schudnąć? Pomocna okaże się zasada 5U, czyli urozmaicenie, umiarkowanie, uprawianie, unikanie i uregulowanie. Te słowa na stałe powinny zagości w słowniku osób zmagających się z nadwagą.  Warto pamiętać, że drakońskie diety często kończą się efektem jo-jo i niebezpiecznymi niedoborami w organizmie. Metoda małych kroków jest lepszym rozwiązaniem i związana jest z trwałą zmianą stylu życia.

 

Diet coaching

Co zatem z osobami, których silna wola nie jest aż tak silna? Proponujemy skorzystanie z pomocy specjalistów. Dla wiecznie odchudzających się osób rozwiązaniem może być diet coaching. „To nowatorska metoda odchudzania, w której nie skupiamy się na utracie wagi. Wszyscy wiemy, czego nie powinniśmy jeść, ale wiedza nie wystarcza, żeby wprowadzić nowy, zdrowy nawyk, zmienić styl życia – i tu z pomocą przychodzi diet coaching. To cykl spotkań podobnych bardziej do spotkania z psychologiem niż dietetykiem” – mówi dietetyk mgr Agnieszka Czuchryta z Centrum Medycznego MML.

Jeśli masz wrażenie, że odchudzasz się „całe życie” a rezultatów brak, to rozwiązaniem będzie pomoc specjalisty dietetyka. Wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych i postępowanie zgodnie z przygotowanym planem skutkuje trwałą zmianą na lepsze!