Dr Michał Michalik: Człowiek do zadań specjalnych

8be9ad1fedc4895823f957cf91681fe5_largeZawsze skoncentrowany i wsłuchany w słowa wypowiadane przez pacjenta. Doktor Michał Michalik dla każdego ma wiele empatii. Rozumie, że nawet niewielkie dolegliwości mogą w istotny sposób utrudniać życie.

 

Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi, dziś już nieistniejącą uczelnię, dr Michał Michalik wybrał, bo cieszyła się bardzo dobrą opinią. Nie bez znaczenia były też rodzinne tradycje, bo przecież i dziadek, i ojciec Michała Michalika byli żołnierzami.

 

– Wojsko nauczyło mnie dyscypliny, zarówno tej zawodowej, jak i tej w życiu prywatnym – stwierdza. – Dostawało się zadanie i należało je wykonać. To zawsze mi się bardzo podobało, ponieważ stawianie sobie konkretnych celów na każdy dzień, na miesiąc czy na rok bardzo porządkuje życie. Takie życie jest usystematyzowane, skraca niepotrzebne dyskusje, że może coś zrobimy inaczej, a może czegoś nie zrobimy. W mojej klinice jest wielu lekarzy, którzy kończyli tę samą uczelnię. Oni wybrali mnie, a ja ich. Rozumiemy się bez słów, podobnie myślimy, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Zapraszamy się do zapoznania z całym artykułem na portalu poradnikzdrowie.pl

Przeczytaj cały artykuł