Skontaktuj się

Laryngolog

Czy wiesz, że laryngolog w mieście Warszawa jest jedną z najczęściej poszukiwanych specjalizacji? Jest to bowiem bardzo obszerna specjalizacja, która obejmuje w swoim zakresie: choroby uszu, gardła, nosa, a także krtani. Otolaryngologia dotyczy także chirurgii języka oraz gruczołów ślinowych. Co więcej? Laryngolog Warszawa to również świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na niedosłuch oraz dzieci i dorosłych ze skłonnościami do często nawracających chorób górnych dróg oddechowych. Nowoczesna i profesjonalna poradnia laryngologiczna MML to placówka, w której można także odbyć kompleksową konsultację dotyczącą innych problemów między innymi: wykonanie rekonstrukcji szczęki bądź endoskopii przełyku.

Pod opieką naszych doświadczonych lekarzy są nie tylko dzieci, ale również młodzież, dorośli i osoby starsze potrzebujące pomocy doraźnej, a także osoby, które chorują przewlekle. Należycie dbamy nie tylko o stan zdrowia Pacjentów, ale staramy się także poprawić jakość ich życia np. poprzez redukcję skali chrapania czy częstotliwości chorowania. Pamiętaj, że każdy niepokojący przypadek warto potraktować poważnie i konsultować ze specjalistą. Laryngolog Warszawa to strzał w 10, nasze Centrum Medyczne to miejsce, gdzie możesz bez obaw rozpocząć diagnostykę. Stawiając na bogate doświadczenie i wiedzę naszych lekarzy, laryngologów zyskujesz pewność i gwarancję uniknięcia w przyszłości wielu różnych powikłań takich jak między innymi: bezdech oraz zatrzymania rozwoju poważniejszych chorób np. niedosłuchu

Dr hab. n. med. Michał Michalik

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi oraz medycynie lotniczej.

Przez lata działalności medycznej rozwijał prace z dziedziny Funkcjonalnej Endoskopowej Chirurgii Nosa i Zatok (ang. FESS). Jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził również metodę balonoplastyki zatok, innowacyjną metodę poszerzenia ujść zatok XprESS, a także mało inwazyjnych zabiegów płukania zatok metodą Hydrodebrider.

Założyciel pierwszego w Polsce Centrum Leczenia Chrapania.

Wprowadził technikę koblacji, radiochirurgię, technikę harmoniczną oraz implanty stosowane do korekcji gardła i podniebienia miękkiego w leczeniu chrapania. Jako jedyny w Polsce rozpoczął także wykonywanie innowacyjnego zabiegu ReposeTHS.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Jan Bardadin

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym: chirurgią ucha (drenażem jam bębenkowych, dekompresją trąbek słuchowych, leczeniem otosklerozy, operacjami z zakresu tympanoplastyki), chirurgią onkologiczną, w tym operacjami guzów ślinianek krtani, endoskopowymi i klasycznymi operacjami zatok obocznych nosa, mikrochirurgiami krtani, operacjami korekcyjnymi przegrody nosa i zastawki nosa oraz operacjami nosa zewnętrznego (rynoplastyką).

Czytaj więcej Umów on-line

Dr hab. n. med. Lidia Zawadzka-Głos

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

Specjalizuje się w otolaryngologii dziecięcej.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem chrapania u dzieci, leczeniem operacyjnym przerośniętego trzeciego migdała i migdałków podniebiennych u dzieci, metodą noża harmonicznego, endoskopowymi operacjami nosa i zatok.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n.med. Marta Held -Ziółkowska

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii

W MML wykonuje operacje nosa i zatok przynosowych (endoskopowe operacje zatok przynosowych, plastyki przegrody nosa, plastyki małżowin nosowych) a także diagnostykę i leczenie operacyjne zaburzeń oddychania podczas snu – chrapania i bezdechów (operacje plastyczne podniebienia miękkiego metodą Celon, migdałków podniebiennych i gardłowego).

Czytaj więcej Umów on-line

Lek. Marcin Broda

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym chorób nosa i zatok przynosowych ze szczególnym uwzględnieniem technik endoskopowych, operacjami migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego oraz leczeniem zaburzeń oddychania podczas snu – chrapania i obturacyjnych bezdechów – metodą Celon.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Agata Gerwel

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii oraz chirurgii głowy i szyi.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem operacyjnym chorób nosa i zatok przynosowych ze szczególnym uwzględnieniem technik endoskopowych, leczeniem operacyjnym zaburzeń oddychania podczas snu – chrapania i bezdechów sennych – metodą Celon oraz diagnozą chorób gruczołów ślinowych i ich leczeniem operacyjnym.

Czytaj więcej Umów on-line

Lek. Agnieszka Dmowska-Koroblewska

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem chrapania oraz bezdechów śródsennych metodą Celon, leczeniem chirurgicznym przerostu migdałków podniebiennych oraz migdałka gardłowego z zastosowaniem noża harmonicznego.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Katarzyna Pierchała

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem choroby Ménière’a oraz chorób ucha wewnętrznego o innej etiologii, leczeniem transtympanalnym w chorobach ucha wewnętrznego, a także leczeniem zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

Czytaj więcej

Dr n. med. Wiesława Gerwatowska

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii oraz immunologii nowotworów złośliwych w laryngologii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem bólów i zawrotów głowy, niedosłuchów, zapaleń gardła i krtani.

Czytaj więcej

Dr n. med. Jacek Usowski

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii, audiologii i foniatrii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim chorobami ucha wewnętrznego, a także leczeniem zawrotów głowy i zaburzeń równowagi.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Krystyna Kizler – Sobczyk

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok, gardła, krtani i uszu u dorosłych oraz dzieci, diagnostyką i leczeniem schorzeń z zakresu audiologii oraz leczeniem operacyjnym zaburzeń drożności nosa.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med Marcin Repetowski

Laryngolog

Chirurg głowy i szyi oraz specjalista otolaryngolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej (pełny zakres zabiegów).
W Centrum Medycznym MML zajmuje się:

chirurgią plastyczną twarzy (rynoplastyka, blefaroplastyka, plastyka odstających uszu)
chirurgią onkologiczną, w tym operacjami guzów ślinianek krtani, endoskopowymi i klasycznymi operacjami zatok obocznych nosa, mikrochirurgiami krtani, operacjami korekcyjnymi przegrody nosa i zastawki nosa
operacjami migdałków podniebiennych i migdałka gardłowego
leczeniem zaburzeń oddychania podczas snu – chrapania i obturacyjnych bezdechów (metoda Celon)

Czytaj więcej Umów on-line

Lek. Grzegorz Sobczyk

Laryngolog

Specjalizuje się w otolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim wykrywaniem i diagnostyką nowotworów górnych dróg oddechowych metodą NBI i chirurgią onkologiczną, w tym operacjami guzów ślinianek oraz mikrochirurgią krtani.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Iwona Gwizdalska

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

Specjalizuje się w otolaryngologii

W MML wykonuje operacje migdałków u dzieci i dorosłych, usuwanie zmian nowotworowych – badania diagnostyczne,
operacje korekcyjne przegrody nosa, endoskopowe operacje zatok,  drenaż wentylacyjny uszu a także zabiegi w obrębie krtani, szyi i gruczołów ślinowych.

Czytaj więcej Umów on-line

Lek. Aleksandra Mickielewicz

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

Specjalizuje się w otorynolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML wykonuje operacje nosa i zatok przynosowych, operacje migdałków u dzieci i dorosłych oraz drenaży wentylacyjnych uszu, zajmuje się leczeniem operacyjnym zaburzeń oddychania w czasie snu-chrapania i bezdechów (metoda Celon); wykonuje zabiegi podcięcia wędzidełka u niemowląt i dzieci.

Jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z otorynolaryngologii uzyskała w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach.

Czytaj więcej Umów on-line

Dr n. med. Paulina Kołodziejczyk

Laryngolog, Laryngolog dziecięcy

Specjalizuje się w otorynolaryngologii.

W Centrum Medycznym MML wykonuje operacje migdałków u dorosłych, operacje poprawiające drożność nosa (plastyka przegrody nosa i małżowin nosowych) oraz zajmuje się leczeniem operacyjnym zaburzeń oddychania w czasie snu – chrapania i bezdechów.

Lek. Paulina Kołodziejczyk ma doświadczenie w diagnostyce i leczeniu ostrych i przewlekłych chorób uszu, nosa, gardła, krtani, a także w leczeniu zawrotów głowy. 

Czytaj więcej Umów on-line

dr n. med. Magdalena Kuźmińska

Laryngolog

Specjalizuje się w otorynolaryngologii

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z otorynolaryngologii i późniejsze doświadczenie zawodowe zdobywała w Klinice Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń drożności nosa, zapaleń zatok przynosowych, zaburzeń oddychania podczas snu, nawracających krwawień z nosa, zapaleń gardła i krtani, zapaleń ucha.

Czytaj więcej Umów on-line

dr n. med. Jarosław Kosek

W Centrum Medycznym MML zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób nosa, zatok, gardła, krtani
i uszu.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizację II stopnia
z Otolaryngologii uzyskał w 2005 r. Doświadczenie zawodowe zdobył m.in. w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Modlinie na stanowisku Kierownika Gabinetu Laryngologicznego oraz w Przychodni Lekarskiej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pracuję w Klinice Laryngologii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.  Obecnie pełni funkcję Starszego asystenta Kliniki Otolaryngologii.

Czytaj więcej
Okulista Warszawa Urszula Stachowska

Lek. Anna Stasiak

Specjalizuje się w laryngologii dziecięcej.

W Centrum Medycznym zajmuje się diagnostyką oraz konsultacjami laryngologicznymi dzieci oraz leczeniem operacyjnym migdałków u dzieci. Jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Ukończyła specjalizację z otorynolaryngologii i otorynolaryngologii dziecięcej .

Doświadczenie zawodowe zdobywa w Oddziale Otolaryngologicznym Szpitala Dziecięcego im. Prof. J. Bogdanowicza oraz podczas licznych staży, między innymi w Klinice Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej WIM i Klinice Otolaryngologii Szpitala CSK MSWIA , oraz Oddziale Otorynolaryngologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

Czytaj więcej
Okulista Warszawa Urszula Stachowska

Lek. Magdalena Pilarska

jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – posiada specjalizację w dziedzinie otolaryngologii, audiologii i foniatrii.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób krtani, nosa, zatok przynosowych, gardła i uszu. W szczególności zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń głosu, przewlekłą chrypką, guzkami głosowymi, męczliwością głosu oraz porażeniami krtani.

Czytaj więcej

Od czego jest laryngolog?

Umów się na wizytę jeśli zmagasz się z dolegliwościami w obrębie: uszu, nosa, gardła, krtani bądź zatok. Obszarem zainteresowań zawodowych laryngologa są równie choroby tchawicy , oskrzeli, przełyku, narządów zmysłu (słuch, węch, smak i równowaga). Co istotne? Lekarze laryngolodzy MML zajmują się kompleksowym leczeniem zarówno przewlekłych dolegliwości jak i stanów zapalnych pojawiających się nagle! Laryngolog Warszawa:

 • Przeprowadza wywiad lekarski
 • Wykonuje badania przedmiotowe i podmiotowe obszarów głowy i szyi oraz kieruje na badania dodatkowe
 • Diagnozuje i leczy szumy i trzaski w uszach, niedosłuch, głuchotę
 • Pomaga w doborze aparatu słuchowego lub tzw. implantu ślimakowego
 • Diagnozuje i leczy choroby zatok i nosa oraz przeprowadza zabiegi mające na celu przywrócenie drożności przewodów słuchowych
 • Zajmuje się usuwaniem polipów z nosa, czopów woskowinowych z uszu, a także wycinaniem migdałków
 • Leczy złamania nosa oraz choroby związane z narządem równowagi i nowotwory w obrębie głowy i szyi
 • Usuwa ciała obce z nosa, uszu, przełyku i tchawicy

Laryngolog Warszawa- kiedy na wizytę?

Czy wiesz, że jest wiele przypadłości, które mogą sugerować, że potrzebny Ci jest laryngolog? W Centrum Medycznym MML sprawdzisz nie tylko podstawowe i oczywiste problemy związane z pogorszeniem słuchu, szumami w uszach bądź uciążliwe stany zapalne gardła! Powinieneś wiedzieć, że o zaburzeniach laryngologicznych mogą świadczyć także inne, nieco mniej typowe objawy, których nie warto lekceważyć! Laryngolog Warszawa to doskonały wybór szczególnie, jeśli zauważysz:

 • Zaburzenia równowagi
 • Zawroty głowy
 • Chrapanie
 • Bezdech i utrudnione oddychanie
 • Wyczuwane guzki oraz inne zwyrodnienia
 • Zaburzenia dotyczące smaku i węchu
 • Pojawiające się krwawienia z nosa
 • Zbyt długo utrzymującą się chrypkę

Zarówno wszystkimi wyżej wymienionymi problemami zajmują się nasi doświadczeni lekarze! Na podstawie opisanych przez Pacjenta dolegliwości oraz bazując na informacjach zawartych w jego karcie (a więc o przebytych chorobach) stawiana jest diagnoza. Aby precyzyjnie określić daną dolegliwość konieczne może się okazać przeprowadzenie dodatkowych badań, które także można wykonać w naszym Centrum Medycznym!

Najczęstsze dolegliwości otolaryngologiczne

Jedne z najczęstszych dolegliwości otolaryngologicznych to między innymi:

 • Zapalenie zatok – stan zapalny, który może utrzymywać się nawet ponad 3 miesiące. Objawia się przede wszystkim silnym bólem zatok, bólem głowy, gorączką oraz ropną wydzieliną z nosa, kaszlem, brakiem apetytu czy zaburzeniami węchu
 • Zapalenie gardła i krtani – główną przyczyną zapalenia gardła jest najczęściej infekcja wirusowa. Najczęstsze objawy to: chrypa, gorączka, uciążliwy ból gardła, który nasila się zwłaszcza przy przełykaniu, a także ból głowy
 • Zapalenie ucha – winowajcą tego typu zapalenia są infekcje zarówno bakteryjne jak i grzybicze, to one wywołują intensywny ból ucha, pogorszenie słuchu, gorączkę, szum uszny oraz wyciek surowiczy. Mimo, iż to schorzenie dotyka najczęściej dzieci, to jednak zdarza się również u osób dorosłych
 • Zapalenie migdałków – inaczej mówiąc angina. Co istotne? Angina występuje w 2 postaciach: białej i czerwonej. W przypadku białej pojawia się charakterystyczny biały ropny nalot, natomiast w czerwonej silne zaczerwienienie w gardle. Główną przyczyną zapalenia migdałków są bakterie paciorkowców
 • Powiększenie migdałków – większe migdałki to objaw stanu zapalnego organizmu, którego nie warto lekceważyć! Wybierając laryngolog Warszawa możesz być pewny, że nasi lekarze podejmą skuteczne leczenie farmakologiczne bądź w razie konieczności, zadecydują o chirurgicznym zabiegu wycięcia. Warto dodać, iż wycięcie migdałków to całkowicie bezbolesny zabieg, który wykonuje się w sytuacji, gdy przyjmowanie leków nie przynosi poprawy oraz nawracają zapalenia gardła
 • Chrapanie – podstawowy objaw zaburzeń związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem układu oddechowego. Najczęściej dotyczy mężczyzn, a głównym jego powodem może być: krzywa przegroda nosowa, otyłość, powiększone migdałki, nadciśnienie tętnicze, alkoholizm. Aby pozbyć się schorzenia, należy skonsultować się ze specjalistą w celu postawienia odpowiedniej diagnozy i podjęcia odpowiedniego leczenia
 • Zaburzenia błędnika – czy wiesz, że brak równowagi i zawroty głowy mogą być oznaką stanu zapalnego ucha środkowego, które wywołane jest przez bakterie? Lekarze otolaryngolodzy MML precyzyjnie zweryfikują przyczynę zaburzeń i podejmą leczenie farmakologiczne. Co więcej? Jeśli zajdzie taka potrzeba, zadecydują o przekazaniu Pacjenta pod opiekę innego specjalisty. Dotyczy to sytuacji, kiedy choroba ma podłoże neurologiczne.

Jak przygotować się do wizyty u laryngologa?

Przede wszystkim należy przynieść posiadaną dokumentację medyczną oraz aparat słuchowy, który używamy na co dzień (jeśli takowy jest). Właściwe przygotowanie do wizyty u laryngologa to także odpowiednia dbałość o czystość jamy ustnej, uszu i nosa. W przypadku wycięcia migdałków, 10 dni przed planowanym zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew. Natomiast w dniu zabiegu, 6 godzin przed nie wolno pić ani jeść!

Profesjonalna Poradnia Laryngologiczna Warszawa – Badania

Poradnia laryngologiczna MML jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i zaplecze, które umożliwia wykonywanie wielu rozmaitych badań: uszu, nosa, przełyku! Nasi specjaliści oprócz palpacyjnych metod korzystają również z: specjalistycznych lusterek, stosują wzierniki w celu oceny kondycji części nosa oraz używają otoskop do badania uszu. Jeśli konieczne jest uzyskanie bardziej szczegółowych danych dotyczących stanu zdrowia Pacjenta, wykonuje się dodatkowo: USG, RTG, rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową. Warszawską przychodnię tworzą najwyższej klasy lekarze a wszystkie podejmowane przez nich działania są wynikiem wieloletniego doświadczenia oraz najnowszych metod leczenia! Co wyróżnia laryngolog Warszawa? Pacjenci doceniają nas przede wszystkim za niezwykłą skuteczność podejmowanych terapii oraz miłą i rodzinną atmosferę naszego Centrum Medycznego. Głównym priorytetem jest dla nas satysfakcja i zadowolenie Pacjentów, a więc poprawa jakości ich życia, dlatego też świadczymy usługi najwyższej jakości!

Jak często należy odwiedzać laryngologa?

Jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jak często należy odwiedzać laryngologa tak naprawdę nie ma! Jest to bowiem sprawa indywidualna, gdyż w niektórych przypadkach wystarczy tylko jedna wizyta, aby usunąć przyczynę dolegliwości, aczkolwiek zdarzają się również sytuacje kiedy potrzeba kilku spotkań. Częstsze wizyty znajdują zastosowanie jeśli jest planowany zabieg lub już się odbył.

Jeśli szukasz dobrego specjalisty, laryngologa- to jesteś w dobrym miejscu! Zapoznaj się z naszą ofertą i skontaktuj się z nami. Laryngolog Warszawa to Twój najlepszy wybór. Kompleksowo i profesjonalnie leczymy schorzenia gardła, nosa, uszu, zatok. Współpracujemy także z wieloma onkologami, ortodontami i stomatologami, ponieważ choroby jamy ustnej oraz nowotwory mają wpływ na struktury, które znajdują się w obszarze monitorowanym przez laryngologów. Serdecznie zapraszamy!