Skontaktuj się

Okulista

Dobry wzrok jest niezwykle ważny w prawidłowym codziennym funkcjonowaniu! Niestety zarówno zaburzenia związane z widzeniem jak i inne choroby oczu dotykają coraz większą część społeczeństwa. Okulista Warszawa to Twój strzał w 10! Nasza Poradnia Okulistyczna MML to miejsce, w którym można kompleksowo zbadać wzrok nie tylko pod kątem ostrości, ale również ogólnej prawidłowości widzenia. Co więcej? Decydując się na skorzystanie z usług doświadczonych lekarzy, okulistów otrzymujesz możliwość skorzystania z diagnostyki i profesjonalnego leczenia różnych chorób dotyczących narządu wzroku! Dobry okulista Warszawa świadczy bardzo szeroki zakres usług, który obejmuje również leczenie zabiegowe. Nasi lekarze przyjmują w przyjaznych i nowocześnie wyposażonych gabinetach, co ma wpływ na wygodę i komfort Pacjentów! Pomagamy osobom dotkniętym chorobami oczu takimi jak między innymi: jaskra lub AMD wrócić do normalnego życia. Jesteśmy w tym miejscu po to, aby udowadniać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Potrzebna jest tylko fachowa wiedza oraz zastosowanie odpowiedniego sprzętu- w naszej placówce okulistycznej w Warszawie posiadamy to wszystko i chętnie się tym dzielimy! Mocno wierzymy, że tak właśnie powinna wyglądać każda klinika czy przychodnia okulistyczna, gdzie głównym priorytetem jest przede wszystkim pomoc chorym! Serdecznie zapraszamy!
 
 

Prof. dr hab. n. med. Marek Prost

Okulista

Prof. dr n. med. Marek Prost jest specjalistą chorób oczu, absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. W latach 1973-1994 pracował w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej w Lublinie. W latach 1994-2002 był kierownikiem Kliniki Okulistyki Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Od 2002 r. jest kierownikiem Kliniki Okulistycznej Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Prof. Prost specjalizuje się w okulistyce dziecięcej: leczeniu zaćmy, jaskry, chorób siatkówki, schorzeń powiek, spojówek i dróg łzowych u dzieci. Wykonuje również operacje zaćmy, jaskry, siatkówki, powiek, spojówek i dróg łzowych u dorosłych.

Czytaj więcej

Dr n. med. Marcin Jezierski

Okulista

Specjalizuje się w chorobach oczu. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim mikrochirurgią zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepianiem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych.

Czytaj więcej

Dr n. med. Ewa Oleszczyńska-Prost

Okulista

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie. Tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 1992 roku. Obecnie Dyrektor Centrum Okulistyki Dziecięcej w Warszawie. Specjalista II stopnia z zakresu okulistyki.

Pierwsza w Polsce wprowadziła do leczenia: soczewki kontaktowe w leczeniu dzieci po operacji zaćmy wrodzonej oraz opracowała zasady rehabilitacji widzenia, ortokorekcję u dzieci w leczeniu krótkowzroczności, iniekcje toksyny botulinowej u dzieci w leczeniu zeza i oczopląsu.

Czytaj więcej

Dr n. med. Karol Stasiak

Okulista

Jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Pracuje również jako Ordynator Kliniki Okulistycznej w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie.

Specjalizuje się w chorobach oczu. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim mikrochirurgią zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepianiem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych.

Czytaj więcej

Lek. med. Mariusz Strąk

Okulista

Ordynator Oddziału Okulistyki w Centrum Medycznym MML.Specjalizuje się w chorobach oczu. W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim diagnostyką i leczeniem wad wzroku, chorobami zaćmy, zapaleniem rogówki oraz zespołami suchego oka i iniekcjami doszklistkowymi.

Czytaj więcejUmów on-line

Prof. dr hab. n. med. Anna Święch

Okulista

W Centrum Medycznym MML zajmuję się diagnostyką i terapią chorób siatkówki takich jak zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem, retinopatia cukrzycowa, pozakrzepowa oraz inne schorzenia siatkówki.

Prof. dr hab n. med. Anna Święch dyplom lekarza medycyny z wyróżnieniem uzyskała w 1992 roku .W 1995 roku uzyskała I stopień specjalizacji w dziedzinie okulistyki, a w  1999 roku-II stopień tej specjalizacji. W latach 1996 i 1999  zdała międzynarodowe egzaminy z okulistyki organizowane przez Międzynarodową Radę Okulistyki (The International  Assesment Test for Ophthalmologists). Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych został nadany Annie Święch na Uniwersytetecie Medycznym w Lublinie w 2013 roku.

Czytaj więcej

Dr n. med. Urszula Stachowska

Okulista

Specjalizuje się w leczeniu zaćmy i chorób siatkówki. Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W Centrum Medycznym MML zajmuje się mikrochirurgią zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepianiem zwijalnych soczewek wewnątrzgałkowych.

Czytaj więcej

Lek. med. Emilia Nowowiejska

Okulista

W Centrum Medycznym MML zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, począwszy od doboru korekcji okularowej, przez leczenie stanów nagłych w okulistyce (stany zapalne, urazy), diagnostykę zespołu suchego oka, zaćmy i jaskry oraz chorób plamki (badanie OCT). Pani doktor przeprowadza zabiegi laserowe takie jak: irydotomia oraz kapsulotomia. Wykonuje drobne zabiegi na aparacie ochronnym oka (usuwanie kaszaków, gradówek, torbieli, brodawek itp.) oraz duże zabiegi okuloplastyczne takie jak korekta zwiotczałych powiek górnych.

Czytaj więcejUmów on-line

Lek. med. Dominik Bronicki

Okulista

Specjalista w zakresie okulistyki, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie zatrudniony jest w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie na stanowisku starszego asystenta w Klinice Okulistycznej. Uczestniczy w procesie diagnostyczno-terapeutycznym pacjentów w zakresie zabiegowym i zachowawczym.

Czytaj więcejUmów on-line

Lek. med. Mateusz Jacuński

Okulista

Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Liczne kursy oraz staże, które odbył pozwoliły mu na zdobycie doświadczenia oraz wiedzy tak, by w pełni móc zająć się zdrowiem oraz wzrokiem swoich pacjentów.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się między innymi leczeniem wad wzroku, chorobami zaćmy, zapaleniem rogówki czy zespołami suchego oka.

Czytaj więcejUmów on-line

Lek. med. Anna Piotrowicz

Okulista

Absolwentka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się między innymi diagnostyką oraz leczeniem wad wzroku, kwalifikacjami do operacji zaćmy oraz kontrolami pacjentów po operacji zaćmy.
Przyjmuje również pacjentów anglojęzycznych.

Czytaj więcej

Lek. med. Andrzej Sawa

Okulista

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Szkolenie specjalizacyjne z okulistyki zrealizował w Katedrze i Klinice Okulistyki I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie pracował również jako nauczyciel akademicki.
Jest współautorem publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych. Tytuł specjalisty chorób oczu uzyskał w 2020 roku.

Czytaj więcej

Lek. med. Magdalena Rerych

Okulista

W Centrum Medycznym MML zajmuje się między innymi diagnostyką oraz leczeniem wad wzroku, zaburzeń widzenia oraz kwalifikacjami do operacji zaćmy i kontrolami po zabiegach.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. 

Czytaj więcejUmów on-line

Lek. med. Katarzyna Paczwa

Okulista

W Centrum Medycznym MML zajmuje się między innymi diagnostyką oraz leczeniem wad wzroku, zaburzeń widzenia oraz kwalifikacjami do operacji zaćmy i kontrolami po zabiegach.

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Specjalizuje się w diagnostyce oraz leczeniu chorób oczu. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach

Czytaj więcej

Czym zajmuje się lekarz okulista?

Czy wiesz, że dziedzina okulistyki obejmuje bardzo szeroki zakres badań i leczenia? Lekarze przeprowadzają diagnozę i leczenie chorób narządu wzroku oraz rozpoznają i korygują wady wzroku! Duża część pracy okulistów opiera się na wykonywaniu działań o charakterze profilaktycznym, których głównym celem jest zapobieganie pogłębianiu lub występowaniu wad wzroku. Nasi specjaliści zajmują się między innymi:

 • Przeprowadzaniem badań podstawowych oraz dodatkowych, które są niezwykle pomocne w diagnozowaniu schorzeń narządu wzroku m.in. badanie ciśnienia śródgałkowego czy oględziny dna oka
 • Wykrywaniem wad wzroku np. daltonizmu, krótkowzroczności, astygmatyzmu,
 • W razie potrzeby kierują do zaopatrzenia w odpowiednie okulary korekcyjne bądź soczewki kontaktowe
 • Leczeniem nieinwazyjnym i chirurgicznym wszelkich schorzeń wzroku, w szczególności jaskry i zaćmy oraz wad wzroku
 • W razie potrzeby kierowaniem na rehabilitację pozabiegową wraz z jej nadzorowaniem
 • Szybką i kompleksową pomocą w stanach ostrych i nagłych (dotyczy to przede wszystkim usuwania ciała obcego i likwidacji skutków urazów)
 • Pobieraniem próbek do badań laboratoryjnych
 • Monitorowaniem stanu zdrowia narządu wzroku przy innych istniejących chorobach np. cukrzycy
 • W razie konieczności kierują również na konsultację z innymi lekarzami specjalistami
 • Wystawianiem opinii, zaświadczeń w celach ubezpieczeniowych czy odszkodowawczych

Pamiętaj, w Centrum Medycznym MML skorzystasz z kompleksowej i profesjonalnej opieki lekarzy specjalistów! Pomoc świadczona jest zarówno w postaci doraźnej jak i długofalowej opieki. Dobry okulista Warszawa przyjmuje Pacjentów w każdym wieku!

Kiedy należy udać się do lekarza okulisty?

Do okulisty najczęściej zgłaszają się Pacjenci gdy:

 • występują problemy z widzeniem, które postępują stopniowo lub pojawiły się nagle
 • dosyć często odczuwają bóle głowy, migreny oraz zawroty głowy
 • jeśli coś wpadło do oka
 • podczas mrugania odczuwalny jest ból bądź pieczenie
 • występują problemy z nawilżaniem oczu, oczy swędzą, szczypią, są zaczerwienione i łzawią
 • wystąpił uraz lub silne uderzenie głowy- szczególnie jeśli dotyczy to potylicy
 • okulary lub soczewki kontaktowe zostały nieprawidłowo dobrane

Zaleca się także wizytę u specjalisty okulisty, gdy planuje się ciążę jeżeli została wykryta wada wzroku. Jest to bardzo istotne, bowiem może ona ulec pogłębieniu pod wpływem wysiłku, jaki może czekać kobietę podczas porodu!

Powinieneś wiedzieć, iż do okulisty należy chodzić regularnie, najlepiej robić to 1- 2 razy w roku, zwłaszcza jeśli Pacjent spędza zbyt dużo czasu przed komputerem! Osoby cierpiące na dolegliwości związane z cukrzycą lub nadciśnieniem tętniczym powinny regularnie odbywać wizyty u okulisty, ponieważ są to schorzenia mające bardzo duży wpływ na osłabienie ukrwienia nerwów i mięśni ocznych! Co istotne? Brak konsultacji lekarskiej we właściwym czasie może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w oku! To z kolei może wiązać się z koniecznością interwencji chirurgicznej.

Okulista Warszawa – odpowiednie przygotowanie

Zastanawiasz się jak odpowiednio przygotować się do wizyty u okulisty? Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, wyniki pomiaru ciśnienia ustrojowego, dzienniczek diabetyka (jeżeli takowy prowadzimy), a także aktualnie noszone okulary bądź soczewki kontaktowe. Paniom nie zalecamy wykonywania makijaży jeśli wizyta będzie się wiązać z wykonaniem badań z zastosowaniem leków do oczu.

 Profesjonalna i nowoczesna Poradnia Okulistyczna

Okulista Warszawa przyjmuje w nowoczesnym gabinecie! Oferujemy nie tylko konsultację, ale także bardzo szeroki zakres jeśli chodzi o procedury diagnostyki i leczenia. Nasza poradnia okulistyczna jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt służący do obrazowania dna oka, tomografii OCT, USG, pomiaru ciśnienia w oku, perymetrii, biometrii oraz wielu innych badań. Nowoczesna technologia, wiedza i bogate doświadczenie pozwala nam precyzyjnie zdiagnozować wszelkie schorzenia narządu wzroku! Okulista Warszawa w oparciu o wykonane badania, historię choroby Pacjenta oraz szczegółowy wywiad proponuje odpowiednie leczenie bądź kieruje Pacjenta na dalsze leczenie u innych specjalistów. Stosujemy wiele różnych metod terapii, w tym także leczenie zabiegowe. Powinieneś wiedzieć, że nawet najlepsza wiedza nie pomoże, jeśli brakuje zaplecza technicznego! Dlatego też nasza nowoczesna okulistyka opiera się przede wszystkim na profesjonalnym sprzęcie najwyższej jakości, który umożliwia wykrycie schorzenia a także skuteczne leczenie jaskry i innych chorób oczu w MML. Bardzo wysoko stawiamy na monitorowanie rozwoju branży oraz poszerzanie bazy urządzeń, które służą do pomagania naszym Pacjentom!

Zanim odwiedzisz okulistę…..

Należy pamiętać, że wybór okulisty nigdy nie może być przypadkowy! Nawet jeśli założysz, że nie dotknęła Cię trwała wada wzroku lub przewlekła choroba oczu, powinieneś widywać się z nim regularnie. A więc, na co zwrócić uwagę wybierając się na wizytę do okulisty?

 • Zaleca się aby wybierać ośrodek, który świadczy szeroką ofertę badań i zabiegów. Przed wizytą upewnij się czy oferta okulisty odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom
 • Dobry okulista Warszawa to przede wszystkim dobry fachowiec, zwróć uwagę na wyróżnienia, certyfikaty a także uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach
 • Dobry okulista powinien również odpowiednio dobierać sposób leczenia do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Z tego też powodu ośrodek okulistyczny powinien dysponować niezbędnym sprzętem oraz wiedzą na temat wszelkich problemów związanych z narządem wzroku
 • Zaufany okulista to powinien mieć także przyjacielskie podejście, gdyż pomoże to rozładować negatywne emocje w gabinecie lekarskim

Pamiętaj, podczas wyboru okulisty kieruj się szczególnie ofertą danego lekarza oraz ośrodka, w którym pracuje! Stawiając na Centrum Medyczne MML zyskujesz pewność i gwarancje, że trafisz pod opiekę właściwego specjalisty. Co więcej? W dobrej placówce będzie mogła leczyć się również cała Twoja rodzina, poczynając od noworodków a kończąc na osobach starszych.

 Dobry okulista Warszawa

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak bardzo ważny jest dla nas komfort dobrego widzenia! Niestety nie wszyscy jednak wiedzą kiedy powinniśmy przeprowadzić badania okulistyczne i jak właściwie dbać o wzrok, aby służył nam jak najdłużej. Wybierając okulista Warszawa możesz być pewien kompleksowej obsługi i pełnego profesjonalizmu! W naszej placówce badania wzroku wykonywane są przez wybitnych lekarzy z długoletnim doświadczeniem, a wykwalifikowani optycy precyzyjnie sprawdzą Państwa ostrość widzenia a także pomogą dobrać oprawki i okulary. Proponujemy profesjonalną i kompleksową diagnostykę oraz aparaturę, która oceni schorzenie oczu i wady wzroku.

Regularna wizyta w naszym gabinecie pozwoli Ci zachować ostrość widzenia i zdrowie oczu na długie lata! Dokładność i profesjonalizm naszych okulistów doceniło już wielu Pacjentów, co jest dla nas najlepszą reklamą. Okulista Warszawa do doskonały wybór! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Medycznego!