Skontaktuj się

Nowa metoda leczenia chrapania w MML – technika palisadowa

Chrapanie jest poważnym problemem natury medycznej dla chrapiącego, a nie tylko nieprzyjemnym zjawiskiem akustycznym, które zakłóca sen naszych najbliższych. Schorzenie to bywa ignorowane ze względu na brak objawów takich, jak ból, który zazwyczaj alarmuje, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Tymczasem, kiedy chrapiemy, dochodzi często do niedotlenienia organizmu. Dodatkowo chrapaniu na ogół towarzyszy bezdech śródsenny. W konsekwencji pojawia się ryzyko wystąpienia wielu ubocznych skutków, takich jak: bóle głowy, zmęczenie, spadek koncentracji lub tych bardziej niebezpiecznych dla zdrowia człowieka- problemów z sercem, ciśnieniem.

Jedną z najnowszych metod leczenia chrapania i towarzyszących mu bezdechów sennych jest małoinwazyjny zabieg przy zastosowaniu lasera diodowego w technice palisadowej. Wskazania do zastosowania lasera diodowego obejmują korekcję podniebienia miękkiego, łuków podniebiennych oraz języczka.

Zabieg z wykorzystaniem lasera diodowego w technice palisadowej jest bezkrwawy, pozwala na szybki powrót do codziennej aktywności. Cechuje się wysoką  skutecznością i trwałym efektem.

Zobacz także:

Zobacz wszystkie