Umów teleporadę
Menu
10.08.2021

Testy antygenowe covid cena

Mimo, iż szczepienia przeciw covid 19 nabrały szybkiego tempa, to jednak należy pamiętać, że wirus nie zniknie z dnia na dzień, choć wszyscy bardzo byśmy sobie tego życzyli. Gdy zauważymy u siebie takie objawy jak: gorączka, suchy kaszel, zmęczenie, ból gardła, ból mięśni bądź utratę węchu i smaku, warto wykluczyć od razu najgorszy scenariusz- czyli zakażenie koronawirusem! Służą do tego m.in. testy antygenowe, przeznaczone do wykrywania antygenu SARS- CoV- 2 poprzez wymaz z nosa i z gardzieli. Jeśli interesują Cię testy antygenowe covid cena, to w poniższym artykule dowiesz się m.in. od czego ona zależy oraz gdzie można go wykonać, a także wiele innych istotnych informacji na temat koronawirusa!

Ile kosztuje test na koronawirusa i gdzie można go wykonać?

W tym roku w okresie jesienno- zimowym spodziewamy się jednoczesnego występowania przypadków covid 19 i innych infekcji grypopodobnych. Co istotne? Rozwój pandemii w naszym kraju zależy przede wszystkim od dyscypliny Polaków i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Niestety z powodu braku specyficznych objawów zakażeń SARS- CoV- 2, rozpoznanie infekcji w oparciu tylko o obraz kliniczny Pacjenta jest niemożliwe. Jedyny pewny sposób potwierdzenia covid 19 to przeprowadzenie odpowiednich testów na koronawirusa w laboratorium. Od listopada 2020 roku w Polsce do testowania chorych pod kątem koronawirusa dopuszczono do użytku także testy antygenowe, które spełniają kryteria odpowiedniej czułości. Należy zaznaczyć, iż testy antygenowe również podlegają pobraniu próbki w postaci wymazu z nosogardzieli, jednak ich wynik można uzyskać już w ciągu 15- 30 minut, a nie po kilku dniach. Co więcej? Cena testu antygenowego jest także znacznie niższa, niż w przypadku testów molekularnych. Z tego też powodu testy antygenowe covid stanowią świetną alternatywę dla droższych testów genetycznych, które dodatkowo dają praktycznie natychmiastowy wynik.

Test antygenowy covid- jaka cena?

Jeśli interesują Cię testy antygenowe covid cena to jeden z głównych czynników, które są decydujące jeżeli chodzi o wybór danego rodzaju testu. Test antygenowy zwany też immunochromatograficznym lub testem kasetkowym przez długi czas był uznawany jako mało czuły. Proces przeprowadzenia badania wygląda niemal identycznie jak w przypadku innych badań- próbkę z gardła lub nosogardzieli należy umieścić w specjalnym pojemniku. Po kilku- kilkunastu minutach otrzymujemy wynik. Koszt takiego badania najczęściej waha się w przedziale od 100 do 150 złotych, aczkolwiek jest on uzależniony od danego producenta. Warto dodać, iż testy antygenowe wykrywają przeciwciała koronawirusa w kropli krwi!

Test antygenowy na koronawirusa prywatnie- ile kosztuje?

Czy wiesz, ze prywatne badanie na covid 19 może zrobić sobie każdy? Otóż laboratoria wykonujące testy na koronawirusa zarówno genetyczne, jak i serologiczne możemy znaleźć korzystając z wyszukiwarki internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie i łatwe znalezienie placówki medycznej, w której można zrobić test na koronawirusa. Aby dowiedzieć się gdzie wykonać test na covid 19 wystarczy podać nazwę swojego miasta bądź miejscowości, a w wynikach wyszukiwania pojawią się najbliższe adresy najbliżej położonych laboratoriów diagnostycznych. Najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się bezpośrednio wybranym laboratorium, gdyż dzięki temu można dowiedzieć się dokładnie ile kosztuje antygenowy test na koronawirusa. Ważne jest, aby otrzymane wyniki testów na covid bezwzględnie skonsultować ze swoim lekarzem. Centrum Medyczne MML oferuje profesjonalne i kompleksowe wykonywanie testów antygenowych. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Centrum Medyczne MML oferuje Pacjentom czułe, dokładne i w pełni bezpieczne testy antygenowe w kierunku SARS -CoV- 2 wykonywane na najnowocześniejszym sprzęcie diagnostycznym. Jeśli interesują Cię testy antygenowe covid cena naszych usług jest zaskakująco niska! Każdy kto chce wykonać szybki test antygenowy, wystarczy że zgłosi się do naszej placówki! Serdecznie zapraszamy!