Umów teleporadę
Menu

Septoplastyka – korekcja przegrody nosa

To nowoczesna, mało inwazyjna metoda endoskopowa służąca leczeniu skrzywionej przegrody nosowej, a także zaburzeń i utrudnień w oddychaniu przez nos powodujących w pierwszej kolejności problemy zapalne zatok oraz gardła.

Skrzywienie przegrody nosowej może być przyczyną kolejnego problemu – chrapania i bezdechów śródsennych. Jak twierdzą lekarze specjaliści z portalu www.niechrapanie.pl – chrapanie to choroba. Konsekwencją chrapania i bezdechu sennego jest niedotlenienie organizmu, co prowadzić może do zawału serca, nadciśnienia tętniczego, udaru mózgu, przerostu prawej komory serca czy zwykłego niewyspania. Problem ten powinien być diagnozowany i leczony przez lekarzy specjalistów.

Dotychczas operacja na przegrodzie nosowej kojarzyła się z bólem, długim okresem rekonwalescencji i występującymi często powikłaniami. Rozwój medycyny przyczynił się jednak do powstania nowych, znacznie mniej dokuczliwych dla pacjenta metod leczenia. Jedną z nich jest właśnie septoplastyka.

Polega ona na wykonaniu małych nacięć na błonie śluzowej z wykorzystaniem noża harmonicznego. Zabieg ten trwa od 30 do 60 minut, pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę, a już po 3 dobach od zabiegu wraca zazwyczaj do codziennych zajęć. Ważnym elementem tej metody jest stosowanie jako opatrunku na błonę śluzową opatrunku żelowego, który w sposób naturalny rozpuszcza się wewnątrz nosa.