Skontaktuj się

Chirurgia twarzowo-szczękowa

Konsultacje chirurga twarzowo-szczękowego odbywają się we współpracy z lekarzem laryngologiem. Ich celem jest sprawdzenie, czy przyczyną zaburzeń oddychania w czasie snu i bezdechu nie jest wada zgryzu.

W trakcie konsultacji lekarz przeprowadza badanie jamy ustnej, warunki zgryzowe raz funkcje układu stomatologicznego, czyli struktur jamy ustnej: języka, podniebienia, stawów skroniowo-żuchwowych.

Pacjent zgłaszający się na konsultację otrzymuje zalecenie wykonania zdjęcia telerentgenogramowego profilu czaszki. Badanie tomografii komputerowej 3D jest podstawowym zdjęciem, na podstawie którego można wstępnie ocenić kształt i położenie kości twarzoczaszki, tkanek miękkich, a także szerokości górnych dróg oddechowych.

W czasie konsultacji zostaje wykonana wstępna analiza na podstawie badania oraz zdjęcia. Wnioski wynikające z analizy pozwalają na określenie dalszego postępowania. Po kompleksowym badaniu proponujemy więc pacjentowi odpowiednie leczenie, które może być leczeniem laryngologicznym, ortognatycznym (z zakresu chirurgii twarzowo-szczękowej) lub połączeniem obu specjalności.

+48 22 406 54 22
Chirurgia twarzowo szczękowa w Warszawie