Umów teleporadę
Menu

Bezoperacyjna korekta nosa

Bezoperacyjna korekta nosa to zabieg medycyny estetycznej, który prowadzi do czasowej zmiany kształtu tej części ciała. Zazwyczaj polega na wstrzyknięciu wypełniacza. Jest małoinwazyjną, bezpieczną i szybką procedurą. Dowiedz się więcej o nieoperacyjnej korekcie nosa.

Bezoperacyjna korekta nosa – wskazania

Nieoperacyjną korektę nosa wykonuje się z powodów estetycznych. Może dotyczyć grzbietu, czubka czy boków nosa. Jest dobrym sposobem na:

  • wygładzenie małych nierówności na grzbiecie nosa;
  • uwydatnienie czy podniesienie czubka nosa;
  • dodanie nosowi objętości;
  • podniesienie skrzydeł nosa.

Niechirurgiczna korekta nosa a tradycyjna plastyka nosa

Dzięki nieoperacyjnej korekcie nosa można czasowo poprawić niewielkie defekty. Zabieg nie spełni jednak oczekiwań osób, które myślą o radykalnej, trwałej zmianie. W takim przypadku warto rozważyć chirurgiczną korektę nosa (tradycyjna rhinoplastyka także znajduje się w ofercie naszego centrum).

Przygotowanie do nieoperacyjnej korekty nosa

Twój lekarz udzieli ci szczegółowych instrukcji, jak postępować przed niechirurgiczną korektą nosa. Ogólne wskazówki to:

  • unikaj leków i suplementów diety zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryny, leków przeciwbólowych, witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych), a jeśli przyjmujesz takie leki na stałe, koniecznie powiedz o tym lekarzowi;
  • by zmniejszyć ryzyko wystąpienia siniaków, jedz dużo zielonych warzyw liściastych, co wpływa na poziom witaminy K w organizmie;
  • przed zabiegiem wypij dużo wody i zjedz posiłek, ale nie przejadaj się (po bezoperacyjnej korekcie nosa w bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić mdłości).

Przeciwwskazania do bezoperacyjnej korekty nosa

Przeciwwskazaniem do nieoperacyjnej plastyki nosa jest ciąża i karmienie piersią. Ponadto zabiegu nie przeprowadza się w przypadku ogólnoustrojowej infekcji, aktywnego procesu nowotworowego oraz niektórych chorób skóry.

Jak wygląda niechirurgiczna korekta nosa

Nieoperacyjna korekta nosa jest zabiegiem ambulatoryjnym. Procedurę poprzedza nałożenie na nos i okolice środka znieczulającego. Gdy znieczulenie zacznie działać, lekarz wprowadza do skóry nosa kwas hialuronowy. Niekiedy używa również toksyny botulionowej (botoksu). Dzięki zabiegowi nos czasowo zyskuje nowy kształt. Procedura jest stosunkowo prosta (zwłaszcza w porównaniu z tradycyjną plastyką nosa) i niedługo trwa. W zależności od liczby punktów iniekcji zajmuje około 15-30 minut.

Rekonwalescencja po bezoperacyjnej korekcie nosa

Niechirurgiczna korekta nosa jest bezpieczna i wiąże się z szybkim powrotem do zdrowia. Po zabiegu mogą wystąpić reakcje w miejscach iniekcji, np. zaczerwienienie, tkliwość, uczucie dyskomfortu, obrzęk czy siniaki. Mają one umiarkowane nasilenie i zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Bezoperacyjna korekta nosa nie wymaga rekonwalescencji. Tego samego lub następnego dnia można wrócić do pracy i codziennych aktywności.

Nieoperacyjna korekta nosa – rezultaty

Poddanie się nieoperacyjnej korekcie nosa przynosi zadawalające efekty. Wyniki są w pełni widoczne w ciągu 1-2 tygodni.  Rezultaty zabiegu utrzymują się od kilku miesięcy do kilku lat. Długość tego okresu zależy m.in. od wieku, rodzaju skóry i trybu życia pacjenta. Rolę odgrywa też miejsce wstrzyknięcia i rodzaj użytego preparatu. Nieoperacyjną korektę nosa należy powtarzać.

Jaka jest cena niechirurgicznej korekty nosa

Cena nieoperacyjnej korekty nosa zależy m.in. od pożądanego efektu oraz rodzaju i ilości wykorzystanego preparatu. Dokładne koszty podaje lekarz w trakcie konsultacji kwalifikującej do procedury.

Chcesz zmienić kształt nosa? Zapraszamy na nieoperacyjną korektę do centrum MML!