Menu

整形外科

 

Doświadczenia z zakresu dwóch dziedzin medycyny: chirurgii plastycznej twarzy i laryngologii oraz chirurgii głowy i szyi są kluczowe dla dobrania optymalnych metod leczenia zarówno zachowawczych, jak i chirurgicznych, które mają służyć spełnieniu potrzeb estetycznych i funkcjonalnych pacjenta.

W trakcie konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej twarzy lekarz nie tylko bada pacjenta, lecz także przeprowadza z nim rozmowę w celu poznania jego oczekiwań. Następnie, na podstawie tak przeprowadzonego wywiadu lekarskiego, przedstawia możliwości ich zrealizowania, proponując wykonanie konkretnych zabiegów mało inwazyjnych lub operacyjnych.

Podczas konsultacji wykorzystujemy również techniki obrazowania cyfrowego z możliwością wizualizacji dla pacjenta lub osób towarzyszących. Pacjent może więc oglądać planowane rezultaty zabiegu. Otrzymany wynik oceniamy wspólnie z pacjentem i ustalamy zakres proponowanych zmian. Należy oczywiście mieć świadomość, że tzw. chirurgia wirtualna jest trudna do skopiowania w rzeczywistości, ale określenie kierunku i zakresu zmian jest bardzo pomocne chirurgowi wykonującemu zabieg.

Wykonujemy też dokumentację zdjęciową na nośnikach cyfrowych.

Poprzez zabiegi chirurgii plastycznej leczymy skutki takich schorzeń, jak zespół cieśni kanału nadgarstka, usidlenie nerwu łokciowego w kanale Guyona i rowku nerwu łokciowego, choroba Dupuytrena, zespół de Quervaina, torbiele galaretowate i inne zmiany guzowate ręki, „trzaskające palce”, a także skutki zmian nowotworowych łagodnych twarzy i części odkrytych ciała.

Prowadzimy także konsultacje przedoperacyjne, pooperacyjne oraz kontrolne. Są one wykonywane przez specjalistów chirurgii głowy i szyi z wieloletnim doświadczeniem klinicznym.