Skontaktuj się

Test Faber

FABER® to system najnowszej generacji do diagnostyki molekularnej alergii. W jego skład wchodzą:

  • test in vitro oznaczający swoiste immunoglobuliny E (sIgE) w surowicy krwi;
  • dostęp do platformy CDRS, na której można przeglądać swój wynik online w trybie dynamicznym.

Test III generacji FABER® został wykonany w oparciu o technologię nanocząsteczek, na których prezentowane są alergeny. Powstał w wyniku połączenia wiedzy ekspertów z dziedzin: diagnostyki multiparametrowej, biochemii białek, technologii informatycznej i diagnozy klinicznej.

FABER® oznacza przeciwciała E wobec 244 komponentom alergenowym
– 122 ekstraktom i 122 molekułom – ze 123 źródeł alergenowych.

Jak działa test FABER®?

U osób uczulonych alergeny mogą powodować wytwarzanie przeciwciał E (IgE). Alergeny zbudowane są z wielu różnych białek. Podobne białka mogą występować w różnych miejscach, np. w alergenach pokarmowych i wziewnych, co jest przyczyną występowania tzw. reakcji krzyżowych. Przy pomocy testu FABER® można sprawdzić występowanie reakcji krzyżowych, ponieważ bada on nie tylko całe alergeny, ale i poszczególne białka.

Test FABER® zalecany jest w przypadku:

– alergicznego nieżytu nosa, zapalenia spojówek, astmy, pokrzywki, reakcji na pokarmy związanej z bólem brzucha i biegunką, uczulenia na owady lub lateks;

– pojawienia się więcej niż jednego objawu w tym samym czasie i objawów spowodowanych przez różne czynniki;

– gdy wprowadzona dieta eliminująca podejrzane pokarmy nie przynosi rezultatów i jeśli unikanie alergenu nie przynosi poprawy twojego stanu zdrowia;

– wysokich wartości całkowitego IgE czy eozynofilów.

Przygotowanie do badania

Test nie wymaga specjalnego przygotowania czy przerywania leczenia, w tym także lekami przeciwalergicznymi. Do badania potrzebna jest niewielka ilość krwi, która może zostać pobrana o dowolnej porze dnia. Test bez obaw można wykonać w każdym wieku.