Skontaktuj się

Ortopedia i rehabilitacja

Coraz dłuższe i bardziej aktywne życie skutkuje zwiększającą się liczbą kontuzji i dolegliwości narządu ruchu: stawów, kości, więzadeł i ścięgien. Są to właśnie te problemy, z którymi pacjenci zwracają się do ortopedy. W klinice MML proponujemy pacjentom opiekę medyczną także w tym zakresie. Zajmujemy się zarówno następstwami urazów występującymi u najwyższej klasy sportowców, jak i spotykającymi nas w codziennym życiu dolegliwościami.

Ruch i zdrowy tryb życia nie znają ograniczeń wiekowych. Najważniejszym celem jest zatem utrzymanie aktywności, a co za tym idzie zdrowia całego organizmu – bez względu na „metrykę” czy stopień zaawansowania sportowego.

Kontuzje i problemy ortopedyczne pojawiają się nie tylko w sporcie, ale i w pracy – np. związanej z coraz dłuższym siedzeniem przy komputerze. Dlatego w naszej klinice dostosowujemy sposób leczenia indywidualnie do wymagań, wieku i oczekiwań chorego.

Warto zastanowić się, czy jest wśród nas ktoś, kto miewa dolegliwości bólowe stawów lub kręgosłupa, a może inne uciążliwe ograniczenia związane z narządem ruchu. Jeśli tak – specjalistyczny zespół Centrum Medycznego MML znajdzie najlepszy sposób, aby osoba ta mogła dalej cieszyć się aktywnym życiem.

W naszej klinice pracują bowiem wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami nabywanymi nieprzerwanie w Europie i na świecie. Naszym atutem jest możliwość szybkiej, zaawansowanej diagnostyki, a także fakt, że naprawdę lubimy to, co robimy i wierzymy w proponowane przez nas leczenie.

Rozumiemy też, że nikt nie lubi być operowany, dlatego zawsze staramy się korzystać z metod wspomagania naturalnych sił organizmu. Jeśli jednak rehabilitacja, leczenie biologiczne (komórki macierzyste, czynniki wzrostowe) czy lekarstwa nie działają i nie widzimy szans na pełne wyzdrowienie, proponujemy pełen wachlarz zabiegów operacyjnych. Są one każdorazowo indywidualnie dopasowywane do potrzeb konkretnego pacjenta. Kładziemy nacisk na jak najmniejszą inwazyjność leczenia, dlatego też oferujemy artroskopię wszystkich stawów i okolic pozastawowych. Zabieg ten pozwala na krótki pobyt w naszym przyjaznym szpitalu i szybki powrót do zdrowia. W ten sposób również szanujemy, oszczędzamy i ratujemy własne tkanki pacjenta, ponieważ rozumiemy, że nic nie jest lepsze od tego, co dała nam natura.