Skontaktuj się

Dr n. med. Marcelina Koćwin

Dr n. med. Marcelina Koćwin

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2015 r.

Asystent w Klinice Chorób Wewnętrznych, Astmy i Alergii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi. W 2022 r. z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską zatytułowaną „Badanie roli TGF w patogenezie astmy”.

W Centrum Medycznym MML zajmuje się przede wszystkim leczeniem i monitorowanie chorób alergicznych dróg oddechowych, w tym alergicznego nieżytu nosa i astmy.  Diagnozuje i leczy chorych m.in. z pokrzywką, nadwrażliwością na leki i jad owadów błonkoskrzydłych, z atopowym zapaleniem skóry, nadwrażliwością na leki, wypryskiem kontaktowym czy po przebytych epizodach anafilaksji. Interesuje się również astmą u sportowców oraz diagnostyką powysiłkowej nadreaktywności oskrzeli za pomocą testu wysiłkowego (ergospirometrii).

Autorka licznych prac naukowych dotyczących szlaków sygnałowych w astmie oraz diagnostyki i leczenia astmy, alergicznego nieżytu nosa i atopowego zapalenia skóry.

W latach 2016-2019 kierowniczka Grantu Naukowo-Badawczego Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
V-ce Przewodnicząca Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (w kadencji 2015-2018 oraz 2021-2024). Członek Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej (EAACI), Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc (PTChP), oraz Europejskiego Towarzystwa Oddechowego (ERS),  grupy ekspertów Interasma Scientific Network of Global Asthma Association (Inesnet) oraz recenzentka czasopisma Advances of Respiratory Medicine

Umów on-line+48 22 406 54 22