Skontaktuj się

Konferencja w ramach kampanii społecznej „Zdrowie za kierownicą”

26 października 2018 roku odbyła się konferencja prasowa dla dziennikarzy, będąca podsumowaniem kampanii społecznej „Zdrowie za kierownicą”.

Gospodarzem konferencji „Zdrowie za kierownicą. Od chrapania do migotania” był dr n. med. Michał Michalik specjalista otolaryngolog, chirurg głowy i szyi z Centrum Medycznego MML. Prezentował on wykład na temat wpływu bezdechu sennego na kierowców. Na konferencji mieliśmy okazję dowiedzieć się od redaktor Joanny Zientarskiej, jakie bodźce rozpraszają uwagę współczesnego kierowcy podczas jazdy. Gościem specjalnym był dr n. med. Radosław Sierpiński – doradca Ministra Zdrowia/pełnomocnik Ministra Zdrowia ds. utworzenia Agencji Badań Medycznych. Uczestnicy mieli możliwość wysłuchać jego wykładu mówiącego o aspektach kardiologicznych wpływających na bezpieczeństwo jazdy samochodem.

W konferencji brał udział również prof. Wiesław Konopka, który mówił o zmianie świadomości społecznej dotyczącej problemów związanych z chrapaniem i bezdechami na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia.

Dziękujemy wszystkim gościom oraz prelegentom za uczestnictwo w konferencji i ciekawą dyskusję.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

Zobacz także:

Zobacz wszystkie