Skontaktuj się

Nie lekceważ chrypki – spotkanie prasowe

W piątek, 7 kwietnia, Centrum Medyczne MML zorganizowało spotkanie dla przedstawicieli mediów, zatytułowane: „Nie lekceważ chrypki. Profilaktyka chorób nowotworowych krtani i chorób narządu głosu. Wczesna diagnostyka i nowoczesne metody leczenia”. Spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na rosnący problem chorób krtani.

Chrypka nie musi być groźna, jeśli występuje w stanie zapalnym gardła. Niestety, może być ona również objawem groźnych zmian chorobowych w górnych drogach oddechowych. Niespodziewana zmiana barwy głosu, częsty kaszel, a także wspomniana uporczywa chrypka utrzymująca się przez kilka tygodni – to objawy, które mogą świadczyć o rozwoju nowotworu. Nasi specjaliści: dr Michał Michalik, dr Jan Bardadin i dr Grzegorz Sobczyk, którzy prowadzili spotkanie, podkreślali, że wiele schorzeń, w tym nowotwory układu oddechowego, przez długi czas rozwijają się niezauważenie. Często dają tak niespecyficzne objawy, że łatwo je przeoczyć lub zlekceważyć. Tymczasem jedynie wczesna diagnostyka umożliwia wykrycie zmian nowotworowych na etapie, który daje szansę na pełne wyleczenie, dlatego nie powinno się lekceważyć nawet pozornie niegroźnych objawów.

W spotkaniu zorganizowanym przez Centrum Medyczne MML wzięło udział kilkanaście redakcji zajmujących z tematyką zdrowia. Jesteśmy przekonani, że tego typu spotkania zwiększają śwadomość wśród osób bezpośrednio narażonych na choroby krtani i promują profilaktykę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Zobacz także:

Zobacz wszystkie