Skontaktuj się

Q&A Metoda Celon

Jakie są wskazania do użycia techniki Celon w laryngologii?

  • przerost nasady języka
  • przerost języczka
  • nadmiernie wiotkie i wydłużone podniebienie miękkie
  • przerost i obrzęk małżowin nosowych (naczynioruchowy nieżyt nosa)
  • przerost migdałków podniebiennych

Na czym polega zabieg przeprowadzany metodą Celon?

Jest to mało inwazyjny i bezkrwawy zabieg wykonywany ambulatoryjnie. Dzięki użyciu bipolarnej elektrody uzyskuje się unikalny efekt koagulacji niskotemperaturowej (około 80°C) falami wysokiej częstotliwości o precyzyjnie ustalanym zakresie. Zabieg ten wykonuje się po wcześniejszym miejscowym znieczuleniu podniebienia miękkiego. Cały zabieg trwa od 20 do 40 minut, a po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu lub pracy.

Czy metoda Celon jest bezpieczna?

Tak. Dzięki śródmiąższowej formie terapii powierzchnia narządu pozostaje nietknięta, a znieczulenie lokalne powoduje, że dyskomfort pacjenta jest minimalny. Optymalna koagulacja zapewnia brak krwawienia. Co więcej, dzięki zastosowaniu elektrody bipolarnej, w trakcie zabiegu pacjent nie jest narażony na przepływ prądu przez delikatne narządy głowy i szyi.

Czy zabieg jest kłopotliwy?

Nie. Zastosowanie techniki Celon gwarantuje maksymalny komfort pacjenta. To kolejny atut tej metody. Zabieg jest krótki, a po około 1 godzinie pacjent może powrócić do codziennych czynności (dom, praca, itd.). Uczucie dyskomfortu i ból w okresie po zabiegu są nieznaczne, trwają 2-4 dni i można je łatwo wyeliminować używając powszechnie dostępnych leków przeciwbólowych. Proces gojenia trwa ok 4-5 tygodni.

Gdzie są przeprowadzane zabiegi likwidujące chrapanie metodą Celon?

Zabiegi wykonywane są w Klinice MML w Warszawie przez dr. n. med Michała Michalika i zespół lekarzy- specjalistów z dziedziny otolaryngologii.

Zobacz także:

Zobacz wszystkie