Skontaktuj się

AIRvance / Sjesta

Zespolenie językowe metodą AIRvance to metoda operacyjna przynosząca ulgę pacjentom walczącym z uciążliwym chrapaniem i bezdechami śródsennymi. Została wprowadzona do Kliniki MML w ramach współpracy z amerykańskimi Klinikami Snoring Center we wrześniu 2012.

Procedura wykonywana przez specjalistów Centrum Leczenia Chrapania Snoring Center MML polega na przesunięciu nasady języka w stronę żuchwy. Dzięki temu pacjent ma zagwarantowany lepszy przepływ powietrza oraz dotlenienie organizmu.

Metoda ta polecana jest osobom z bezdechami śródsennymi oraz cierpiących na chrapanie, ze zmniejszoną drożnością dróg oddechowych w obrębie gardła, u których inne wcześniej stosowane metody mniej inwazyjne nie przyniosły spodziewanego rezultatu.

Specyfika tej techniki polega na wykorzystaniu dojścia wewnątrzustnego bez wykonania nacięć na powłokach ciała. Zabieg ten wykonujemy w znieczuleniu anestezjologicznym i trwa do 1 godziny. Zastosowanie tej metody leczenia dedykowane jest pacjentom z towarzyszącymi chorobami układu krążenia pod postacią: nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi.

Pacjent w stanie miejscowym i ogólnym dobrym może wrócić do domu. Na pierwsze uczucie poprawy nie musimy czekać kilka tygodni czy kilka miesięcy – efekt występuje już następnej nocy. Obserwujemy u pacjentów ustąpienie wcześniejszych objawów z stopniową normalizacją parametrów krążeniowo-oddechowych.