Skontaktuj się

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka to zabiegowa metoda leczenia uporczywego chrapania oraz obturacyjnego bezdechu sennego. W centrum MML procedura jest przeprowadzana przy użyciu najnowocześniejszych, małoinwazyjnych technik. Dowiedz się więcej.

Wskazania do plastyki podniebienia miękkiego i języczka

Zabieg wykonuje się u osób z przerośniętym, zbyt wiotkim podniebieniem miękkim i przerośniętym języczkiem. Te anomalie prowadzą do zmniejszenia drożności górnych dróg oddechowych podczas snu, co ma wpływ na występowanie chrapania i bezdechów.

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka – na czym polega

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka służy poszerzeniu dróg oddechowych i poprawie przepływu powietrza, co pozwala na wyeliminowanie objawów zaburzeń oddychania w czasie snu. Zabieg może dotyczyć podniebienia miękkiego, języczka oraz łuków podniebienno-gardłowych czy podniebienno-językowych.

Plastyka podniebienia miękkiego i języczka - Warszawa

Jak wygląda plastyka podniebienia miękkiego i języczka

W naszym centrum do plastyki podniebienia miękkiego i języczka wykorzystywane są następujące metody:

  • laser diodowy w technice palisadowej: podczas zabiegu lekarz wprowadza w podniebienie miękkie włókno lasera diodowego. W konsekwencji w obrębie narządu powstają linijne, śródtkankowe zrosty, które usztywniają podniebienie i przesuwają je w płaszczyźnie pionowej. Zabieg trwa około 30 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji;
  • koblacja (Celon): procedura polega na zmianie proporcji podniebienia miękkiego za pomocą energii fal radiowych. W wyniku zabiegu w obrębie zbyt wiotkiego narządu powstają drobne blizny, które prowadzą do jego usztywnienia. Korekcja języczka i ewentualnie innych patologicznych struktur dokonywana jest przy użyciu metody Celon lub noża harmonicznego. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa 20-40 minut.

Wszystkie wymienione techniki są wysoce skuteczne. Ponadto charakteryzują się bezpieczeństwem, krótkim czasem gojenia oraz minimalnym ryzykiem powikłań. Pacjent w dniu zabiegu może wrócić do domu.

Planujesz plastykę podniebienia miękkiego i języczka? Zgłoś się do nas już dziś!