Umów teleporadę
Menu

Płukanie zatok metodą Hydrodebrider

Płukanie zatok systemem Hydrodebrider to skuteczny sposób na wyleczenie się z przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Jeśli choroba co jakiś czas powraca, to najwyższy czas, aby wybrać się na zabieg i pozbyć się problemu. Dzięki zastosowaniu systemu Hydrodebrider, lekarz jest w stanie przepłukać zatoki, solą fizjologiczną pod wysokim ciśnieniem, i skutecznie odessać całą zalegającą wydzielinę. W ciągu jednego zabiegu skutecznie wyleczysz się z nawracającego zapalenia zatok. Powracający katar, czy bóle głowy to będzie przeszłość! Przekonaj się i umów się na wizytę już dzisiaj!

99% skuteczności leczenia!

Stosowana w Centrum Medycznym MML w Warszawie metoda płukania zatok przynosowych systemem Hydrodebrider charakteryzuje się niemal 99% skutecznością w usuwaniu wszelkich bakterii i innych czynników chorobotwórczych. Dzięki temu pacjent po zabiegu może zapomnieć o problemie z zatokami.

Dlaczego w Warszawie warto wybrać naszą klinikę?

Nasze Centrum Medyczne MML w Warszawie od wielu lat zajmuje się wszelkimi problemami i schorzeniami laryngologicznymi. Uczestniczyliśmy w wielu szkoleniach, warsztatach i konferencjach zarówno jako słuchacze, prelegenci, jak i organizatorzy. Leczeniem zatok za pomocą ich płukania systemem Hydrodebrider zajmujemy się już od bardzo dawna. Nasi specjaliści charakteryzują się bardzo dużym doświadczeniem. Skontaktuj się z nami już dzisiaj i porozmawiaj z naszymi lekarzami. Razem z nami udrożnij swoje zatoki i zacznij oddychać pełną piersią. Zapraszamy do naszej placówki w Warszawie.

Jak wygląda zabieg płukania zatok systemem Hydrodebrider?

To nowoczesne narzędzie pozwala na endoskopowe płukanie zatok o wysokim stopniu precyzyjności. Podczas zabiegu używane są dwa rodzaje specjalnie skonstruowanych, jednorazowych końcówek do zatok czołowych i szczękowych. Końcówki do zatok szczękowych obracają się o 270°, usuwając dokładnie zalegającą wydzielinę zapalną. Płukanie zatok pozwala nam również na dostarczenie do wnętrza zatok leków i antybiotyków do działania miejscowego.

Ta mało inwazyjna metoda pozwala na efektywne rozwiązanie problemu chorych zatok.

Jakie są objawy zapalenia zatok przynosowych?

Przede wszystkim jest to niedrożność nosa wywołana katarem, która w konsekwencji może spowodować nawracające bóle głowy, kaszel oraz gorączkę. Ponadto spływanie wydzieliny z nosa po ścianie gardła, może powodować nieprzyjemne uczucie oraz ból w obrębie twarzy. Przez zatkany nos traci się również węch. W przypadku poniższych objawów i dolegliwości należy natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ są to już stany zagrażające życiu i zdrowiu:

  • zaburzenia świadomości,
  • ból, obrzęk powiek,
  • problemy ze wzrokiem,
  • przemieszczanie się gałki ocznej,
  • silny ból w okolicy czoła.

płukanie zatok Hydrodebrider

Kto powinien wybrać się na płukanie zatok?

Osoby, które cierpią z powodu nawracającego zapalenia zatok, u których leczenie farmakologiczne nie przyniosło skutku. W takim przypadku lekarz, po indywidualnej ocenie medycznej, kwalifikuje do zabiegu płukania zatok przynosowych. Jednym z systemów, który stosujemy w naszym centrum medycznym jest Hydrodebrider. Jest to niezwykle skuteczna metoda w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok.

W jakich chorobach zatok pomoże płukanie?

Płukanie zatok systemem Hydrodebrider będzie niezwykle pomocne w zwalczaniu wielu problemów zdrowotnych. Jest idealnym rozwiązaniem w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia zatok przynosowych. Zalecane jest również przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok. Nieżyt nosa, potocznie zwany katarem, to również problem u wielu osób. Niezależnie, czy występuje z powodu infekcji bakteryjnej, czy ma podłoże alergiczne. W obu przypadkach płukanie zatok systemem Hydrodebrider będzie pomocne i skuteczne.

Kto nie może skorzystać z płukania zatok?

Niestety nie każda osoba zainteresowana leczeniem, za pomocą płukania zatok systemem Hydrodebrider, będzie mogła z niego skorzystać. Jeśli masz całkowicie zatkaną przegrodę nosową, to zabieg nie jest możliwy do wykonania, ponieważ płyn do płukania lub wydzielina nie będzie w stanie przebrnąć przez zablokowane miejsce. Niektóre zabiegi chirurgiczne zatok oraz nosa również dyskwalifikują do operacji. Jednak każda sytuacja jest oceniana indywidualnie przez specjalistę.

Osoby z uczuleniem na płukanki wykorzystywane do irygacji zatok, np. na chlorek sodu, również nie mogą poddać się leczeniu. Podobny zakaz obowiązuje pacjentów z powracającym krwawieniem z nosa. Ponadto osoby z infekcją ucha również nie mogą skorzystać z płukania zatok. Nie zaleca się stosowania tej metody leczenia w przypadku jakichkolwiek zaburzeń równowagi. Podczas płukania dochodzi do zmiany ciśnienia w jamie nosowej, co może przełożyć się na różnicę ciśnienia w obrębie głowy, a w konsekwencji mogą pojawić się silne bóle głowy.