Skontaktuj się

Balonoplastyka XprESS LOProfile

Polska była drugim krajem w Europie, w którym wprowadzono tę technikę leczenia.

XprESS LOProfile jest unowocześnioną metodą balonikowania (udrażniania zatok przynosowych balonikiem). Daje trwałe efekty terapeutyczne, zapewniając pacjentowi możliwość szybkiego powrotu do codziennych obowiązków. Dzięki minimalnej ingerencji w struktury nosa, śluzówki i zatok metoda ta jest odpowiednia również dla dzieci. Zabieg można wykonywać u dzieci od 5. roku życia. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku młodszych pacjentów należy zastosować narkozę lub silniejszą sedację.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu przez nos do zatoki sondy i otwarcie u jej ujścia balonika, który udrażnia ją, umożliwiając odprowadzenie zalegającej wydzieliny, a także daje dostęp tlenu, który uniemożliwia rozwój bakterii beztlenowych. Udrożnienie przekształca drogę odpływu z zatoki dzięki przemieszczeniu sąsiednich struktur kostnych i okołozatokowych, redukując ilość usuwanej tkanki.

Dzięki zastosowaniu plastycznej końcówki urządzenia oraz dużemu wyborowi rozmiarów baloników metoda jest przydatna zarówno do leczenia zatok czołowych i klinowych, jak i szczękowych.